TRIATLON 2017

V nedeljo, 20. avgusta, je med Mursko Soboto in Bakovci potekalo odprto prvenstvo v dolgem triatlonu, ki ga organizira Športno društvo Bakovci, pomoč pri organizaciji pa je nudil tudi Zavod za kulturo turizem in šport Murska Sobota. Triatlon se je pričel v nedeljo s štartom ob 9. uri pri Soboškem jezeru in je potekal ob cesti Murska Sobota – Bakovci. Sodelovalo je 39 udeležencev, ki so morali premagati slaba dva kilometra plavanja v Soboškem jezeru, 81 kilometrov kolesarjenja na progi do Dokležovja in 21 kilometrov teka po Murski Soboti. Prvi je v cilj na Trgu kulture pritekel aktualni državni prvak v tej disciplini, 43- letni Mitja Mori. Bil je edini, ki je premagal celotno progo pod štirimi urami. Na drugo mesto se je uvrstil domačin Sebastjan Gregorič (letnik 1977), tretje mesto pa je osvojil Urban Pavlovčič (letnik 1986) iz Borovnice. Prva med ženskami je bila Mojca Hafner iz Triatlon kluba Olimpija iz Ljubljane, ki je v absolutni konkurenci zasedla 17. mesto. Druga je bila Barbara Vovko iz Podbrezja na Gorenjskem, tretja pa Bakovčanka Karin Fister, ki je bila v absolutni konkurenci na 28. mestu.