Na Muri kajakaši in kajakašice

V nedeljo, 7. julija je na Muri v Krogu potekalo tekmovanje v kajaku in kanuju na divjih vodah.

Tekmovanje v različnih kategorijah je potekalo na reki Muri, v Krogu pri brodu, na dolžini 800 metrov. Start je bil na mirnem delu Mure, približno 800 metrov navzgor od broda. Na približno 100 metrih do cilja je bila postavljena veleslalomska proga z osmimi koli.

Tekmovale so številne različne starostne kategorije, zato je bila proga postavljena tako, da je bila primerna tako za mlajše dečke in deklice, kot za starejše v spustu s kajaki.

Člani so se pomerili v paralelnem veleslalomu, po dva hkrati.

Prvo mesto med člani je osvojil Nejc Žnidaršič, drugi je bil Dejan Ozbetič, tretji pa Luka Vučko.

Pokale in praktične nagrade (prekmursko šunko iz Šunkarne Kodila in knjigo Obedi&obredi Pomurja (knjigo izdal Zavod za kulturo, turizem in šport Murska Sobota v sodelovanju z Valentino Smej Novak) sta prejela najhitrejši kajakaš Nejc Žnidarčič in najhitrejša kajakašica naja Pinterič (KKK Čatež).