Na Soboškem jezeru so se pomerili kajakaši

Zavod za kulturo, turizem in šport ter Kajak kanu klub Rotoattivo sta v soboto, 6. julija na Soboškem jezeru organizirala tekmovanje za 3. pokal Murske Sobote v kajak kanuju na mirnih vodah.

Pokal mesta Murska Sobota se je štel tudi za tekmo Slovenskega pokala v kajak kanuju na mirnih vodah za leto 2019. Tekmovalci so se pomerili na progi trikotne oblike, dolžine 1500 m, v naslednjih kategorijah: MK-420 cicibani/ - ke, mlajše dečki/deklice, K-1 starejši dečki/deklice, MK-520 cicibani/ - ke, mlajši dečki/deklice, K-2 starejši dečki/deklice, C-1 starejši dečki/deklice, mladinci/mladinke in K-1 mladinci/mladinke K-2 mladinci/mladinke.

Tekmovalci so dosegli naslednje rezultate:

C-1 (250 m):

1. Naja Pinterič (KKK Čatež)

MK-520 (250 m), cicibani:

1. Kevin Šafar-Nik Prodan (KKK Orka)

2. Mirnik S.-Kavčič L. (KKK Adria Ankaran)

3. Dorotej Sakač-Žiga Kreft (KKK Rotoattivo)

MK-420 (250 m), cicibanke:

1. Luna Jakulin (KKK Žusterna)

2. Lili Pinterič (KKK Čatež)

3. Tia Volk (KKK Čatež)

4. Emilija Porenta (KKK Žusterna)

5. Ajda Ogorelc (KKK Čatež)

K-2 (1000 m), dečki:

1. Maj Parovel-Nik Prodan (KKK Žusterna)

2. Klemen Rajčič-Matej Rabak (KKK Žusterna)

3. Tilen Varl-Ažbe Arh (KKK Bohinj)

4. Andrej Korošec-Tine Langus (KKK Žusterna)


                
K-1 (1000 m), deklice:

1. Naja Pinterič (KKK Čatež)

2. Urška Mustar (KKK Bohinj)

3. Ula Skok (KKK Tacen)

4. Gaja Bitenc (KKK Tacen)

5. Urška Kocjančič (KKK Orka)

MK-520 (1000 m), ml. dečki:

1. Tilen Kolbe-Svit Katarinčič (KKK Orka)

2. Jakob Porenta-Jan Rogelšek (KKK Žusterna)


                    
MK-420 (1000 m), ml. deklice:

1. Deborah Jakomin (KKK Adria Ankaran)

2. Zala Jakulin (KKK Žusterna)

3. Ivona Hrovatin (KKK Adria Ankaran)

4. Mia Kavčič (KKK Adria Ankaran)

5. Maja Markovič (KKK Adria Ankaran)

6. Ješe Salnajs (KKK Rotoattivo)

7. Gaja Lamot (KKK Orka)

8. Vida Jurada (KKK Adria Ankaran)

K-2 (1000 m), mladinci:

1. Maj Parovel-Nik Prodan (KKK Žusterna)

2. Klemen Rajčič-Matej Rabak (KKK Žusterna)

K-1 (1000 m), mladinke:

1. Eva Arh (KKK Bohinj)

2. Katja Arh (KKK Bohinj)

3. Pika Ferkolj (KKK Ljubljana)

4. Neža Jan Stupica (KKK Tacen)

MK-420 (250 m), cicibani: 

1. Nejc Kankaras Leskovec (KKK Žusterna)

2. Lan Kavčič (KKK Adria Ankaran)

3. Nik Prodan (KKK Orka)

4. Gai Škofljanc (KKK Čatež)

5. Svit Mirnik (KKK Adria Ankaran)

6. Žiga Mladkovič (KKK Čatež)

7. Lovro Grm (KKK Tacen)

8. Mai Topličanec (KKK Žusterna)

9. Dorotej Sakač (KKK Rotoattivo)

K-1 (1000 m), dečki:

1. Andrej Korošec (KKK Žusterna)

2. Tilen Varl (KKK Bohinj)

3. Tine Langus (KKK Žusterna)

4. Ažbe Arh (KKK Bohinj)

5. Enej Grm (KKK Tacen)